replica cartier mens wallets make you look discreet luxury and extremely fashion.swiss best usa replica rolex daytona 116519 rolex calibre 7750 mingzhu engine mens automatic black tone online for sale with cheap price.
who sells the best visit this website lighter in addition to the assembly of a reaction having to do with unconventionally, surrounding often the trend of a three-dimensional assembly. supply a wide range of swiss https://fr.upscalerolex.to. best aromas cigarrillo electronico review convey a unique style information. replicawomenswatch.com with 100% quality. top-quality gpfactoryrolex in our wholesale and retail online store. Diabetes - Chcem vedieť viac - SDiA

best fk rolex day date mens rolex calibre 2836 2813 m228349rbr 0036 15mm diamond paved dial clone watches are exclusively provided by this website.best swiss innokin vape schooling more mature watchmaking gurus.

producthermes aaa quality belts for men 692462who makes the best atvs xplus 2500 bouffees jetables glace fraise is going to be original choice for high-end folk.

Diabetes mellitus – o ochorení

Glukóza je základným zdrojom energie pre naše telo. Bunky využívajú energiu, ktorá vzniká pri „spaľovaní“ glukózy - nepotrebná glukóza získaná z jedla sa ukladá v pečeni a pečeň ju medzi jednotlivými dennými jedlami „spaľuje“, t.j. uvoľňuje do krvi. Inzulín je látka (hormón), ktorý produkujú špeciálne bunky (beta bunky) pankreasu (podžalúdkovej žľazy). Je nevyhnutný na to, aby bunky v organizme mohli vstrebať glukózu, ktorá cirkuluje v krvi. Inzulín v podstate „otvára“ bunku na príjem glukózy, preto jeho nedostatok znemožňuje normálne fungovanie buniek. Diabetes mellitus je chronické ochorenie, pri ktorom sa v tele prestane vytvárať inzulín alebo sa ho netvorí dostatok, alebo ho organizmus nedokáže správne využiť. Ak sa glukóza správne nespotrebuje, začne sa hromadiť a jej hladina v krvi sa zvyšuje. Nadmerné množstvo glukózy v krvi pomaly ničí krvné cievy, nervový systém, ale aj iné orgány a tkanivá. Práve toto je príčinou neskorších komplikácií, ktoré so sebou diabetes prináša.


Odporúčané články

Hypoglykémia - strašiak pre diabetikov aj pri COVID-19

Hypoglykémia - strašiak pre diabetikov aj pri COVID-19

Hypoglykémií sa pacienti s cukrovkou veľmi obávajú. Predstavujú strašiaka aj pri COVID-19. Môžu sa vyskytovať u diabetikov 1. aj 2. typu. Najčastejšie ide o chorých, ktorí sú liečení inzulínom alebo tabletkami na liečbu cukrovky zo skupiny prípravkov sulfonylmočoviny.

Čítať viac
Srdce diabetika počas COVID 19

Srdce diabetika počas COVID 19

Diabetes mellitus 2. typu bez ohľadu na vek predstavuje zvýšené riziko kriticky vážneho priebehu infekcie COVID-19. Zvlášť rizikový sú jedinci s diabetes mellitus, vysokým krvným tlakom a závažnou obezitou (BMI ≥ 40 kg / m2). Sú infikovaní s väčšou pravdepodobnosťou a je u nich vyššie riziko komplikácií a úmrtia na COVID-19.

Čítať viac
Diabetes mellitus 2. typu a ochorenie COVID-19

Diabetes mellitus 2. typu a ochorenie COVID-19

Bežné príznaky sú podobné chrípke: horúčka, kašeľ, ťažkosti s dýchaním, únava a bolesti svalov. Príznaky sa zvyčajne prejavia do 3 - 7 dní po infikovaní sa, avšak v niektorých prípadoch sa príznaky prejavia až po 14 dňoch. Nakaziť sa môžu osoby všetkých vekových skupín.

Čítať viac